اقتصاد کلان - توفیق آنلاین

 توفیق آنلاین:وزیر اقتصاد کنترل نرخ ارز را عامل مهار تورم دانست و گفت: سال ۱۴۰۲ سال خوبی از جهت هدایت اعتبارات به فعالیت‌های تولیدی و مولد خواهد شد.

 توفیق آنلاین: رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه‌ای احکام مالیاتی قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور را به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.

توفیق آنلاین: گزارش جدید بانک جهانی، ریسک‌های اقتصادی ایران را معرفی کرد. بر اساس این گزارش، رشد اقتصادی در سال جاری به رقم ۲درصد و نرخ تورم نیز به ۴۹درصد خواهد رسید.

 توفیق آنلاین:از دیگر نکات قابل توجه درباره شرکت های ایرانی، مالکیت نهادی دولت در بعضی از این شرکت هاست. پژوهشگران می گویند این نکته هم بر درآمد حاصل از صادرات این شرکت ها اثر مثبت دارد.

 توفیق آنلاین:کاهش تولید ناگهانی نفت از سوی اوپک پلاس، منجر به جهش قیمتی در بازار نفت شده‌است، اتفاقی که به گفته تحلیلگران، اقتصاد جهانی را به سمت رکود سوق می‌دهد و روابط اوپک‌پلاس و فدرال رزرو را تیره و تار می‌کند.

توفیق آنلاین:جیمی دایمون، مدیرعامل جی پی مورگان چیس معتقد است که آشفتگی در صنعت مالی آمریکا ناشی از فروپاشی بانک سیلیکون ولی (SVB) هنوز تمام نشده است و برای سال‌ها احساس خواهد شد.

 توفیق آنلاین:صندوق بین المللی پول گفت که حدود نود درصد از اقتصادهای پیشرفته امسال شاهد کندی رشد اقتصادی خواهند بود زیرا سیاست‌های پولی سخت بر سطح تقاضا اثر می گذارد و فعالیت های اقتصادی در ایالات متحده و منطقه یورو را کاهش می‌دهد.

توفیق آنلاین: حق مسکن ۹۰۰ هزار تومانی کارگران در جلسه هفته گذشته هیأت دولت به تصویب رسیده که بر این اساس کارفرماها باید این مبلغ را از ماه فروردین اعمال و با حقوق این ماه به کارگران پرداخت کنند.

 توفیق آنلاین:یک کارشناس بازار کار عنوان می‌کند: به نظر من دولت یک رویکرد غیرمنطقی و غیرکارشناسی در بدنه دولت و در بین برخی از نمایندگان مجلس وجود دارد که اعتقاد دارند افزایش دستمزدها می‌تواند تورم ایجاد کند.

 توفیق آنلاین:با وجود طرح ادعای کاهش نقدینگی از سوی دولتی‌ها، آخرین داده‌های منتشره از سوی بانک مرکزی خبر از چند تحول اساسی در وضعیت بازار پول می‌دهد.

توفیق آنلاین :بخشنامه اجرای مصوبه افزایش ۲۷ درصدی مزد ۱۴۰۲ کارگران از سوی وزارت کار ابلاغ شد.

صفحه1 از451
 
طراحی و اجرا توسط آریان وب!

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به ماهنامه توفیق اقتصادی است.
 
Web Design Aryanweb!

Copyright © 2019 Tofigh Online. All Rights Reserved!

 

Top