اقتصاد کلان - توفیق آنلاین

توفیق آنلاین:در شهریور امسال متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران، ۴۳ میلیون و ۲۱۶ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۱ و ۳۶.۳ درصد افزایش یافته است.

توفیق آنلاین:اقتصاد سایه به کاهش نرخ سرمایه گذاری، کاهش پذیرش فناوری های جدید و هم چنین کاهش درآمدهای مالیاتی می انجامد اما از جانب دیگر، با کاهش نرخ بیکاری، افزایش امید به زندگی، فراهم کردن زمینه برای خلاقیت و نوآوری و بالا بردن روحیه کارآفرینی اثری مثبت بر کیفیت زندگی دارد.

توفیق آنلاین:متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در شهر تهران در ابتدای سال ۱۳۹۷ حدود ۵ میلیون تومان بود. این شاخص با ۷۵۴ درصد رشد، در مرداد سال جاری به ۴۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بالغ شده است.

توفیق آنلاین:بر اساس طرح مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی که در کمیسیون اقتصادی هیات دولت درحال بررسی است، یک مالیات یکپارچه پرداخت و بالاتر از آن پایه معافیت، مشمول مالیات می‌شود.

توفیق آنلاین:بررسی‌ها از فایل‌های فروش آپارتمان در سایت‌ها نشان می‌دهد حدود ۲۵ درصد آگهی‎های فروش مربوط به منطقه ۱ است؛ در حالی که منطقه ۱ فقط ۴.۹ درصد از معاملات قطعی را به خود اختصاص می‌دهد و جایگاه دهم را در سهم از معاملات مسکن تهران دارد.

توفیق آنلاین:بانک‌‌های مرکزی به رهبری فدرال‌رزرو، تنها دو سال پس از توزیع محرک‌‌های عظیم، مبارزه با تورم را در اولویت قرار داده‌‌اند و نرخ‌‌های بهره را با سرعتی که در دهه گذشته بی‌‌سابقه بوده است، افزایش داده‌‌اند. نتیجه این حرکت تضعیف شدید فعالیت‌‌های اقتصادی در بسیاری از مناطق است؛ نوسانات بازار هم این شرایط را تقویت می‌‌کند؛ به‌طوری‌‌که در برخی موارد در سطحی است که آخرین بار در بحران مالی دیده شده است.

 توفیق آنلاین:مهدی طغیانی گفت: طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته و بزودی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار می‌گیرد.

 

توفیق آنلاین:نرخ تورم سالانه شهریور ماه ١٤٠١ برای خانوارهای کشور به ٤٢,١ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ٠,٦ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

توفیق آنلاین:معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از الزام استفاده از شماره اقتصادی در مراودات مالی اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل از ابتدای مهرماه سال جاری خبر داد.

 توفیق آنلاین:مهم ترین عامل عدم موفقیت برنامه ششم توسعه افت شدید سرمایه های اجتماعی بوده است که باعث شده سرمایه گذاری کاهش پیدا کند و اگر سرمایه گذاری هم صورت گرفته در بخش های غیرمولد و سرمایه گذاری هایی بوده که به صورت زودبازده بتواند به نتیجه برسند.

 

توفیق آنلاین: جهش بی‌سابقه قیمت مسکن در طی پنج سال گذشته باعث شده است خرید خانه برای بسیاری از مردم تبدیل به رویایی دور از دسترس شود. رشد بیش از ۸۰۰ درصدی قیمت هر متر مربع مسکن از سال ۹۶ تا ۱۴۰۱ عاملی شده است که تمهیدات و تسهیلات دولت برای خانه‌دار کردن خانوارهای ایرانی در عمل ناکام بماند.

صفحه1 از437
 
طراحی و اجرا توسط آریان وب!

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به ماهنامه توفیق اقتصادی است.
 
Web Design Aryanweb!

Copyright © 2019 Tofigh Online. All Rights Reserved!

 

Top