مدیر کل بیمه مرکزی: سهم بیمه باید افزایش یابد

توفیق آنلاین : رئیس کل بیمه مرکزی گفت: ۱۷ مورد خدمات فناورانه جدید توسط شرکت‌های بیمه‌ای از جمله بیمه پارسیان ارائه شده است و این خدمات فناوری به مرور از سوی شرکت‌ها به مردم عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی آنلاین، مجید بهزادپور با اعلام این خبر افزود: گرچه عده‌ای انتقاد می‌کنند که کار بیمه مرکزی نظارت است و نباید به خدمات فناوری جدید دخالت کند، اما به نظر من یکی از جوانب نظارت این است که شرکت‌های بیمه در ارائه خدمات بیمه‌ای بر اساس فناوری‌های نو و بر اساس هوش مصنوعی با یکدیگر رقابت کنند.

به گفته وی این مسئله در نهایت به نفع کل صنعت بیمه و مردم به عنوان دریافت‌کنندگان خدمات شرکت‌های بیمه‌ای خواهد بود. بنابراین شرکت‌ها را در زمینه نوگرایی و فناوری‌های روز تشویق می‌کنیم.


سهم بیمه باید افزایش یابد

رئیس کل بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: از طرفی باید سهم بیمه از تولید ناخالص داخلی کشور را افزایش دهیم و مانند اکثر کشورهای دنیا سهم بیمه به ۷ درصد برسد، درحالی‌که این سهم سال گذشته در کشور ما به ۲.۵۷ درصد رسیده است.

بهزادپور تصریح کرد: اکنون که نرخ محاسباتی ارز بر اساس نرخ جدید انجام می‌شود، این سهم کمتر هم شده است. از سوی دیگر تورم موجود در جامعه به ضرر شاخص ضریب نفوذ بیمه بوده است.

وی یادآور شد: سه حوزه در بخش نوآوری صنعت بیمه وجود دارد، یکی در بخش سازمان شرکت‌های بیمه‌ای که باید در چارچوب فرایندهای داخل سازمان به نوآوری برسیم و خود سازمان بیمه‌ای هوشمند شود.

رییس شورای عالی بیمه افزود: در این زمینه ما تلاش می‌کنیم شرکت‌های بیمه‌ای دستاوردهای فناوری خود را هر هفته ارائه کنند.

او خاطنشان کرد: بحث دوم محصولات جدید فناورانه است که البته بیمه مرکزی هم در این زمینه سهیم می‌شود چون از یک طرف به عنوان نهاد ناظر است و از یک طرف در بازار بیمه سهم مهمی دارد و بحث سوم تقاضا و نیاز مشتریان است.

 

 

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

 
طراحی و اجرا توسط آریان وب!

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به ماهنامه توفیق اقتصادی است.
 
Web Design Aryanweb!

Copyright © 2019 Tofigh Online. All Rights Reserved!

 

Top