تکنیکالیست‌ها چه می‌گویند ؟

توفیق آنلاین:نکته جالب در بازار، خالی بودن چارت بین ۴۶ تا ۴۸ هزار است. تکنیکالیست‌ها می‌گویند گپ‌های قیمتی موجب شده در این دامنه امکان تحلیل فنی فعلا مقدور نباشد.

به گزارش پایگاه خبری توفیق اقتصادی آنلاین، بازار ارز روز دوشنبه همانند روز قبل نزولی بود. دلار تهران از دامنه ۵۰ وارد ۴۰ شد اما وقتی به ۴۹ هزار و 800 تومان رسید، حمایت شد و قیمت برگشت.

معامله‌گران به کنایه می‌گفتند سر دلار به سنگ خورد؛ اما متفق‌القول بودند که اگر حمایت ۴۹ هزار و 800 تومان از دست برود تا ۴۷ هزار و ۵۰۰ تومان ظرفیت کاهش قیمت وجود دارد.

نکته جالب در بازار، خالی بودن چارت بین ۴۶ تا ۴۸ هزار است. تکنیکالیست‌ها می‌گویند گپ‌های قیمتی موجب شده در این دامنه امکان تحلیل فنی فعلا مقدور نباشد.

شایعه پررنگ در بازار، تسلط بانک مرکزی بر بازار هرات است. معامله‌گران می‌گفتند هرات زیر دست جمهوری اسلامی است؛ چه از جهت کانال‌های اطلاع‌رسانی قیمت، چه از لحاظ سمت و سوی بازار.

معامله‌گران طرفدار این فرضیه مدعی‌اند تزریق هم با نظر بانک مرکزی در این بازار انجام می‌شود.

روزهای نزولی دلار همراه با یک مقایسه کنایه‌آمیز هم بود. امروز سوال می‌شد چرا وقتی قیمت در بازارهای دیگر رو به بالاست، دلار و سکه نزولی است؟

یک گروه مدعی بودند دلار از ۴۶ به بعد اضافه پرش داشته و باید به سطوح طبیعی خودش برگردد. بنابراین این ارزانی نیست بلکه تخلیه گرانی اضافی است.
اما گروه دوم می‌گفتند دلار و طلا ویترین هر کشوری است و سیاست‌گذار با انواع مداخلات مرئی و نامرئی اجازه نمی‌دهد این ویترین بد فرم باشد.

 

 

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

 
طراحی و اجرا توسط آریان وب!

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به ماهنامه توفیق اقتصادی است.
 
Web Design Aryanweb!

Copyright © 2019 Tofigh Online. All Rights Reserved!

 

Top