ته مقاله - توفیق آنلاین

ته مقاله

 توفیق آنلاین:تردیدی نیست که مداخلات دولت در اقتصاد، به‌ویژه در حوزه قیمت‌گذاری‌‌‌های دستوری در بازار، عامل بازدارنده مهمی برای رونق تولید است. قیمت‌گذاری‌‌‌های دستوری، نظام اطلاع‌‌‌رسانی قیمت‌ها در بازار را مخدوش می‌کند و با ارسال اطلاعات نادرست نامرتبط با کمیابی منابع و کالاهایی که در قیمت‌های نسبی در بازار انعکاس می‌‌‌یابند، تخصیص منابع را غیر‌بهینه و تولیدکنندگان را سردرگم می‌کند.

 توفیق آنلاین:سیدابراهیم رییسی با مشورت حلقه اول یارانش تصمیم گرفت نخستین پیام نوروزی خود در مقام ریاست‌جمهوری را در شهر خرمشهر و در مسجد جامع این شهر از صفحه تلویزیون برای شهروندان بفرستد تا نشان دهد با حسن روحانی تفاوت دارد و او رییس یک دولت انقلابی است.

توفیق آنلاین:معامله‌گران اعتقاد دارند بازار تا اطلاع ثانوی که اتفاق جدیدی نیفتاده با کف حمایتی ۴۳ هزار روبرو است و سقف بازار را ۴۷ هزار تومان عنوان می‌کنند.

 توفیق آنلاین:آزمون‌وخطا راهکار دولت‌ها برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی به‌ویژه سیاست کنترل نرخ ارز است.

 

توفیق آنلاین :اقتصاد ایران در حال حاضر، در شرایطی تحریمی به سر می‌برد و بودجه سال ۱۴۰۲، مطلقاً برای شرایط تحریمی مناسب نیست. اقتصادی که تحریم شده، مانند یک بیمار زخمی است که خونریزی دارد. در مقابل این بیمار، مهم‌ترین اقدامی که باید انجام دهیم، جلوگیری از خونریزی است.

 توفیق آنلاین:با بررسی لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۲ دولت متوجه تاثیرات مثبت و منفی این لایحه بر بازار سرمایه شویم که در این نوشتار سعی داریم به برخی از این موارد بپردازیم.

توفیق آنلاین:کارشناس اقتصاد مسکن شناخت و اطلاع از رویدادهای بازار مسکن در سال‌جاری، در تحلیل آنچه برای سال بعد در انتظار بازار مسکن و سرمایه‌گذاری ساختمانی است بسیار موثر است؛ چرا که تحلیل وضعیت همه متغیرها و عواملی که از درون و به‌خصوص بیرون بازار مسکن تحولات این بازار را نمایندگی کرده و بر آن اثر می‌‌‌گذارند، سیگنال چندان متفاوتی نسبت به آنچه در سال‌جاری، به بازار مسکن منعکس کردند، نشان نمی‌‌‌دهد.

صفحه1 از38
 
طراحی و اجرا توسط آریان وب!

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به ماهنامه توفیق اقتصادی است.
 
Web Design Aryanweb!

Copyright © 2019 Tofigh Online. All Rights Reserved!

 

Top