ته مقاله - توفیق آنلاین

ته مقاله

توفیق آنلاین: در بازار سهام ایران اختلاط دو مفهوم «بازارگردانی» و «بازارسازی» سبب شده سهامداران عمده و بازارگردانان تحت فشار قرار ‌گیرند تا با مقررات دستورالعمل بازارگردانی، از قیمت سهم حمایت کرده و عملا «بازارسازی» کنند.

توفیق آنلاین:بازار سرمایه در شرایط به‌سر می‌برد که ابهامات و چالش‌های بسیاری پیش‌روی فعالان آن قرار دارد. ابهامات بسیاری از قبیل مشخص‌نبودن نرخ دلار در بودجه، کسری بودجه، قیمت‌گذاری محصولات مختلف و در کل برنامه اقتصادی دولت برای سال آینده به هیچ‌عنوان قابل پیش‌بینی نیست.

توفیق آنلاین: رییس‌جمهور در آخرین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بر اهمیت سرمایه‌گذاری در کشور و ضرورت افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران و رفع موانع سرمایه‌گذاری تاکید کردند و گفتند:
رییس‌جمهور در آخرین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بر اهمیت سرمایه‌گذاری در کشور و ضرورت افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران و رفع موانع سرمایه‌گذاری تاکید کردند و گفتند: «عمده‌ترین راه نجات اقتصاد کشور افزایش امید و تقویت اعتماد در میان فعالان اقتصادی است و با اصلاح رفتاری و ساختاری باید سرمایه‌گذاری را رونق ببخشیم.»

توفیق آنلاین:اگر می‌خواهید درباره وضعیت امروز گروه‌های ذی‌نفع اقتصادی ایران بدانید، خواندن این مقاله به شما توصیه می‌شود.

توفیق آنلاین: یکی از ملزومات رشد و شکوفایی پایدار بازار سرمایه، حکمرانی موثر نهادهای قانونی و ناظر بر بازار است. به نظر می‌رسد با تغییر پارادایم ایجاد شده در بازار سرمایه و توسعه کمی قابل ملاحظه آن در سال‌های اخیر، لازم است توجه سیاست‌گذار به توسعه کیفی نهاد ناظر (سازمان بورس و اوراق بهادار) معطوف شود و زمینه برای سلامت بیشتر بازار و در نتیجه رشد متوازن و ماندگار فراهم شود.

توفیق آنلاین: ارقام فروش نفت در بوجه ۱۴۰۰ از مهم‌ترین بخش‌های آن است که مدام در حال تغییر است. اگر دولت در نظر دارد که بخشی از نفت را به‌صورت اوراق ساف موازی نفتی در داخل بفروشد، دقت بیشتری لازم است، چراکه اگر دولت نتواند نفت را صادر کند، سطح استقبال از این اوراق پایین می‌آید و اگر ارزان فروخته شود نیز مشکلاتی را برای دولت به‌دنبال خواهد داشت.

توفیق آنلاین: اگر می‌خواهید مسیر اقتصاد ایران را بشناسید و درباره مسائل توسعه بدانید، خواندن این مقاله به شما توصیه می‌شود.

صفحه1 از16

 
طراحی و اجرا توسط آریان وب!

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به ماهنامه توفیق اقتصادی است.
 
Web Design Aryanweb!

Copyright © 2019 Tofigh Online. All Rights Reserved!

 

Top