ته مقاله - توفیق آنلاین

ته مقاله

 

توفیق آنلاین:اخیرا سران قوا مصوبه‌ای را به تصویب رسانده‌اند که در آن برای تیمی که می‌خواهند دارایی‌های دولت را مولد کنند اختیارات ویژه در نظر گرفته شده است. البته جزئیات آن مشخص نیست و گاه شیطان در جزئیات پنهان می‌شود؛ ولی به نظر می‌رسد کلیات آن قابل دفاع باشد. اینجانب به‌شخصه چند سال بود که مترصد ظهور چنین سازوکاری بودم؛ چرا که باور دارم با توجه به سابقه خصوصی‌سازی در کشور، سازوکار سابق دیگر پاسخگو نیست.

 

توفیق آنلاین: تورم میانگین در کشور برای سومین‌بار در ۲۶ سال اخیر رکورد زد. مقایسه تورم سالانه در دی‌ماه امسال با دو رکورد دیگر در سال‌های اخیر نشان می‌دهد بر خلاف دفعات قبل، این‌بار فشار حداکثری تورم بر طبقات پایین‌تر درآمدی کشور بوده است؛ رویدادی که برخی از آن به عنوان «تورم خشن» در کشور یاد می‌شود.

توفیق آنلاین: نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد با هشدار مدیران شرکت‌ها و اقتصاددانان در داووس آغاز شد که نسبت به احتمال رکود جهانی در سال جاری هشدار دادند.

 توفیق آنلاین:ارزش پول ملی و قدرت خرید مهمترین نمره ای است که مردم به حکومت ها و دولت ها می دهند و خوشبختانه این کارنامه همیشه در تاریخ خواهد ماند.

توفیق آنلاین:وزارت اقتصاد یکسری وظایف مشخص دارد. به عنوان مثال باید مصارف دولت را تنظیم کند. یعنی درآمد‌های دولت را به گونه‌ای تنظیم کند که مثل ماجرای مالیات‌ها به فرارمالیاتی منجر نشود.

 توفیق آنلاین:قطع اینترنت و شبکه‌های اجتماعی مشخصاً بعد از اتفاقات آبان ۹۸، بسیار پررنگ شد اما از آنجایی که در آن زمان مدت قطعی اینترنت کوتاه بود، چندان به چشم نیامد و کسب و کارها با گذر از وقفه یک‌هفته‌ای به کارشان ادامه دادند؛ هرچند این نگرانی برای فعالان دیجیتال و کسب و کارهای مجازی وجود داشت که ممکن است هر لحظه بستر فعالیت آنها محدود و نامطلوب شود و یا کلاً از بین برود.

 

توفیق آنلاین:در شرایطی که مردم ایران روزهای پایانی هفته را سپری می‌کردند، دلار رکورد ۴۰ هزار تومانی را نیز پشت‌سر گذاشت. نرخ طلا هم در معاملات سکه در بازار ایران رکوردهای قبلی را جابه‌جا کرد.

صفحه1 از37
 
طراحی و اجرا توسط آریان وب!

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به ماهنامه توفیق اقتصادی است.
 
Web Design Aryanweb!

Copyright © 2019 Tofigh Online. All Rights Reserved!

 

Top