ته مقاله - توفیق آنلاین

ته مقاله

توفیق آنلاین: دولت در کشور ما خودش را صاحب تمام‌عیار ارز می‌داند. بارها شنیده‌ایم که روسای دولت گفته‌اند غالب درآمد کشور از طریق فروش نفت تامین می‌شود و به همین جهت منابع ارزی حاصل از فروش نفت نیز از آن دولت است.

*محمد‌صادق جنان‌صفت:آنهایی که فیلم سینمایی به یادماندنی «شماره یک» که برخی آن را به اسم «یک مرد یا یک ترن» می‌شناسند را دیده‌اند، چهره‌های پر از خشم و اندوه و خشونت دو مرد را به یاد دارند که در دوره رکود بزرگ سال ۱۹۲۹ آمریکا را درگیر یکی از بی‌رحمانه‌ترین نبردهای یک به یک می‌کنند تا از هستی و زندگی خویش نگهداری کنند.

توفیق آنلاین: سیاست‌گذار بایستی مرتبا براساس اطلاعات و آمار دقیق و به روز موجود و رصد شرایط کلی جامعه، فاصله سهم عوامل تولید از قیمت عوامل در بازار با شرط غیر انحصاری بودن را تعیین نماید تا بتواند میزان عدالتمندی و بی عدالتی این عوامل را مشخص نماید. بدیهی است که هر چه فاصله سهم عوامل تولید (برای نمونه دستمزد نیروی انسانی) از قیمت بازار و متعارف کمتر باشد بی عدالتی اقتصادی رخ داده است که قطعا ادامه چنین بی عدالتی می‌تواند تبعات اجتماعی، امنیتی و... برای کشور داشته باشد.

توفیق آنلاین: افغانستان اف ای تی اف را تصویب کرده اما ایران در فهرست سیاه اف ای تی اف است، بنابراین تبادلات بانکی ما با چالش هایی همراه شده است.

توفیق آنلاین: رویه و مسیر سیستم اقتصادی کشور به گونه‌ای تنظیم شده که نقش دولت بسیار پررنگ تر از نقش بخش‌خصوصی در روند اقتصاد است.

توفیق آنلاین:وزیر راه و شهرسازی از ارائه پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن به بانک مرکزی خبر داد و گفت: تا این بانک نظر خود را اعلام نکند، نمی‌توانیم در مورد افزایش تسهیلات تصمیم‌گیری کنیم.

توفیق آنلاین:رییس اسبق پژوهشکده پولی و بانکی معتقد است با توجه به مسئولیت بانک مرکزی برای رسیدن به نرخ تورم ۲۲ درصدی،سیاست های پولی باید اولویت بیشتری نسبت به سایر سیاست های دولت و بازار سهام داشته باشد.

صفحه1 از14

 
طراحی و اجرا توسط آریان وب!

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به ماهنامه توفیق اقتصادی است.
 
Web Design Aryanweb!

Copyright © 2019 Tofigh Online. All Rights Reserved!

 

Top