ته مقاله - توفیق آنلاین

ته مقاله

 

توفیق آنلاین:واقعیت آن است که بنیان‌‌های اقتصادی در چند سال اخیر نه تنها در حال تقویت نبوده، بلکه به مرور زمان تضعیف هم شده است. بنابراین انتظار می‌‌رود که نرخ‌های رشد سال‌های آتی کم و کمتر شود. این بنیان‌‌ها را می‌‌توان در این عوامل خلاصه کرد: کیفیت حکمرانی، انباشت سرمایه اجتماعی، بهره‌وری و بهبود فضای کسب‌وکار کشور.

 

توفیق آنلاین: محمد خوش‌چهره اقتصاددان مطرح ایرانی که در مجلس هفتم نمایندگی مردم تهران را عهده‌دار بود، از نقد دولت اصولگرا ابایی ندارد چرا که معتقد است نقد هدیه‌ای است که می‌توان پیشکش دولت‌ها کرد تا مشکلاتشان را حل کنند.

توفیق آنلاین :رییس دولت سیزدهم دیروز راهی ساختمان شیشه‌ای میرداماد شد و ضمن بازدید از بانک مرکزی، ۱۰ ماموریت عمده را به عنوان مهم‌ترین راهبردهای پولی و مالی برای بانک مرکزی تشریح کرد.

پول داغ

 

توفیق آنلاین:بدهی دولت به بانک مرکزی به معنای آن است که دولت برای جبران کسری بودجه و تامین نیازهای جاری خود دست در جیب بانک مرکزی کرده است. در این حالت، استقراض دولت از بانک مرکزی با رشد پایه پولی و افزایش نقدینگی همراه می‌شود که می‌تواند تورم‌زا باشد، چون بانک مرکزی، مابه‌ازای عددی که دولت قرض می‌گیرد باید «پول» چاپ کند.

 توفیق آنلاین:بانکداری اسلامی، نوعی بانکداری یا فعالیت بانکی است که با احکام اسلام(مانند مقرراتی برای مقابله با ربا و رباخواری)همخوانی دارد.هرچه بانکداری به نظرات اسلام نزدیکتر باشد، بیشتر اسلامی است.

توفیق آنلاین:تخلفات  پر سر و صدایی که اخیرا در گزارشی از سوی کمیسیون اصل نود مجلس درخصوص فولاد مبارکه منتشر شد تا فسادهای نجومی در نظام پولی کشور که به دفعات در گذشته افشا شده است، جملگی ریشه در سیاست قیمت‌‌گذاری دولتی دارد. با مداخلات دولت در بازار سرمایه و بازار پول رانت‌‌های غیر قابل تصوری ایجاد می‌‌شود که زمینه‌‌ساز فساد گسترده مالی است.

توفیق آنلاین:در چند سال اخیر، بحث «صحنه‌زنی» یا همان فریب شرکت‌های بیمه برای دریافت خسارت، داغِ داغ بوده و به یکی از چالش‌های اساسی صنعت بیمه کشور تبدیل شده است.

صفحه1 از34
 
طراحی و اجرا توسط آریان وب!

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به ماهنامه توفیق اقتصادی است.
 
Web Design Aryanweb!

Copyright © 2019 Tofigh Online. All Rights Reserved!

 

Top