سرمقاله - توفیق آنلاین

سرمقاله

توفیق آنلاین: رییس کل بانک مرکزی بسیاری از افراد را متاسفانه ناآگاه فرض می‌کنند، این بدان معناست که طرفین مقابل را بسیار دست‌کم می‌گیرند.

پرسش صنعتی قرن

توفیق آنلاین:هنوز نمی توانیم خود را کشوری صنعتی بدانیم و در تکاپوی صنعتی شدن و در دالان های تو در توی آن بسر می بریم. چرا ؟! این سوال مهمترین سوال و شاید پرسش قرن کشورمان است.

توفیق آنلاین: امضای توافق‌نامه ۲۵ ساله ایران و چین در هفته گذشته به بحث‌های چندی دامن زده است. هنوز مفاد این توافق‌نامه بر ما عیان نشده است و موضع‌گیری صفر و صدی، له یا علیه آن، امری غیر حرفه‌ای و نابخردانه خواهد بود. با این حال، در این نوشتار کوتاه می‌کوشم آن را از زاویه‌ای نوین ارزیابی کنم.

توفیق آنلاین:آیا ریل انتخاب‌شده برای سیاست‌گذاری اقتصادی به مقصد «رونق تولید» منتهی می‌شود یا اصولا حمایت از تولید مدت‌هاست که در یک ریل انحرافی انجام می‌شود؟ این پرسش با توجه به تقدم سیاست‌گذاری صحیح بر مسائل مدیریتی، بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه اگر شق دوم برقرار باشد افزایش سرعت در این مسیر می‌تواند ما را از هدف تعیین‌شده دورتر و دورتر کند و متا‌سفانه باید گفت که فرضیه قریب به یقین همین است.

توفیق آنلاین:بدون بررسی و فهم جوانب هیچ بازاری نباید اقدام به سرمایه گذاری کرد. به ویژه در بازاری مانند بیت کوین که هم ارزی و هم رمزی بوده و ابهامات و چالش های جدیدی ما را مواجه ساخته است. از بورس تا بیت کوین؛ دقت کنیم.

توفیق آنلاین: باید استراتژی‌های دقیق اقتصادی بازتعریف شوند تا از ظرفیت‌های اقتصادی حداکثر استفاده انجام شود. در این صورت روند خسارت به اقتصاد متوقف می‌شود و اقتصاد به کمک سیاست خواهد آمد.

توفیق آنلاین: سیاست‌گذاران باید اندیشه‌های پوپولیستی را کنار بگذارند و جای خود را به افراد جوان و خلاق و میهن دوست مجهز به خردورزی و عقلانیت دهند که این امر مستلزم یک خانه تکانی اساسی و بنیادین ساختاری است.

صفحه1 از32

 
طراحی و اجرا توسط آریان وب!

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به ماهنامه توفیق اقتصادی است.
 
Web Design Aryanweb!

Copyright © 2019 Tofigh Online. All Rights Reserved!

 

Top