سرمقاله - توفیق آنلاین

سرمقاله

توفیق آنلاین :ورس هم مانند همه بازارها متاثر از شرایط کلان اقتصادی است و البته «نوسان» قیمت سهام هم جزو شاخص‌های آن است.

 

توفیق آنلاین:نظریه پولی را می‌توان یک از محبوب‌ترین تئوری‌های اقتصادی دانست. بر اساس این نظریه، مهم‌ترین ابزار کنترل تورم، نرخ بهره است. با این وجود نظریه دیگری بر سر اینکه بدهی دولت هسته اصلی افزایش قیمت‌ها است، نظریه پولی را به چالش کشیده است. آیا دوران نظریه پولی به پایان رسیده‌است و اقتصاددانان فهم اشتباهی از تورم داشتند؟

توفیق آنلاین: بررسی‌ها نشان می‌دهد به‌ طور متوسط سطح تورم ایرانی‌ها در ۶ سال گذشته ۵.۷ برابر شده است. مرکز آمار بلافاصله پس از ارایه شاخص قیمت مصرف‌کننده، دیروز هم آمار و ارقام تورم به تفکیک استان‌ها را منتشر کرد.

توفیق آنلاین :چین با خرید نفت و گاز از ایران، ونزوئلا، روسیه و برخی از کشورهای آفریقایی در ازای پرداخت یوان، مشغول ایجاد یک شبکه امنیتی مالی از طریق دلارزدایی از تجارت خارجی است که یک تحول عظیم در تجارت جهانی انرژی محسوب می‌شود.

توفیق آنلاین:لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کشور طی روزهای گذشته تقدیم مجلس شده است . در این لایحه منابع و مصارف عمومی کشور با رشد بالغ بر ۴۰ درصدی به رقم ۲،۱۶۴ هزار میلیارد تومان رسیده است که ۱،۹۸۴ هزار میلیارد تومان آن مربوط به منابع عمومی دولت و مابقی درآمدهای اختصاصی می باشند. بنابراین بودجه سال آتی کشور، بودجه انبساطی می باشد.

توفیق آنلاین:نابرابری‌های اقتصادی و اجتماعی در دهه‌های اخیر، با نرخ رشد بالا در اغلب کشورها از جمله ایران افزایش یافته است.

توفیق آنلاین: سیاست تثبیت قیمت‌ها یکی از چالش‌های دیرینه اقتصاد ایران محسوب می‌شود. دولت‌ها در دوره‌های مختلف و بنا به شرایط موجود، یا سیاست تثبیت قیمت ارز را در پیش گرفته‌اند یا با اعلام قیمت‌گذاری دستوری برآن بوده‌اند که به مقابله با افزایش قیمت‌ها و تورم بپردازند.

صفحه1 از69
 
طراحی و اجرا توسط آریان وب!

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به ماهنامه توفیق اقتصادی است.
 
Web Design Aryanweb!

Copyright © 2019 Tofigh Online. All Rights Reserved!

 

Top