پیشنهاد سردبیر - توفیق آنلاین

پیشنهاد سردبیر

توفیق آنلاین:ما مشکلاتی را در ساختار اقتصاد داریم که در صورتی که هر دولتی با هر گرایش سیاسی بر سرکار آید این مشکلات به بزرگترین چالش‌های آن بدل خواهد شد.

توفیق آنلاین:دورزدن تحریم‌های بانکی با روسیه و چین و حذف دلار تبلیغاتی است که این روزها بیشتر از همیشه از زبان مدیران اقتصادی کابینه سیزدهم شنیده می‌شود اما فعالان اتاق بازرگانی می‌گویند چین همچنان مبادلات با ایران را به‌صورت کالا به کالا انجام می‌دهد و روسیه فعلا تنها با یک بانک مبادلات محدودی با ایران انجام می‌دهد که البته آن بانک هم در واقع یک بانک ایرانی مستقر در خاک روسیه است.

توفیق آنلاین:نشست مجازی دین و اقتصاد با موضوع «تحلیل علل تداوم سیاست‌های تورم‌زا در عرصه سیاست‌گذاری از منظر اقتصاد سیاسی ایران» برگزار شد.

توفیق آنلاین:پایه پولی در پایان تیرماه امسال نسبت به تیرماه سال گذشته ۲۶.۲درصد و نسبت به اسفندماه پارسال ۸.۱درصد رشد کرد. حجم نقدینگی هم در پایان تیر ۱۴۰۱با رشدی ۳۷.۴درصدی نسبت به تیر سال گذشته و ۸.۶درصدی نسبت به اسفند پارسال به ۵۲۵۰هزار میلیارد تومان رسید.

 توفیق آنلاین:از تخلفات پر سر و صدایی که اخیرا در گزارشی از سوی کمیسیون اصل نود مجلس درخصوص فولاد مبارکه منتشر شد تا فسادهای نجومی در نظام پولی کشور که به دفعات در گذشته افشا شده است، جملگی ریشه در سیاست قیمت‌‌گذاری دولتی دارد. با مداخلات دولت در بازار سرمایه و بازار پول رانت‌‌های غیر قابل تصوری ایجاد می‌‌شود که زمینه‌‌ساز فساد گسترده مالی است.

 توفیق آنلاین:صنعت بانکداری کشور هیچ زمانی بیش از زمان ما در مخاطره نبوده است. چهاردهه گذشته دوران افول نظام بانکی در زمینه‌های مختلف بوده است. به‌طوری‌که اگر برای این صنعت بخواهیم یک دستاورد ذکر کنیم، باید از بانکداری الکترونیک یاد کنیم. همین دستاورد گواه بر امکان اصلاح و پیشرفت و توسعه در این صنعت است. بانکداری کشور در دهه۱۳۴۰ از پیشرفته‌‌ترین بخش‌های اقتصاد ملی بوده است. با کمی تسامح بگوییم که بانکداری ایران در دهه۱۳۴۰ در اوج و در حال حاضر در حضیض است.

 توفیق آنلاین:دومین کنفرانس مدیریت مالی بانک ها با موضوع « نقدینگی بانک ها : دولت ، بورس و بازار بین بانکی » با حضور دکتر محمد نادعلی مدیر کل عملیات پولی و اعتباری بانک مرکزی ، دکتر ندا بشیری معاون خدمات مالی شرکت تامین سرمایه تمدن و جمعی از مدیران در موسسه عالی بانکداری برگزار شد .

صفحه1 از68
 
طراحی و اجرا توسط آریان وب!

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به ماهنامه توفیق اقتصادی است.
 
Web Design Aryanweb!

Copyright © 2019 Tofigh Online. All Rights Reserved!

 

Top