پیشنهاد سردبیر - توفیق آنلاین

پیشنهاد سردبیر

توفیق آنلاین: وضعیت صنعت دام و طیور کشور در طول سال‌های اخیر به هیچ‌عنوان رضایت‌بخش نبوده و خبرها و تحلیل‌ها از وخیم‌تر شدن اوضاع در این حوزه‌ها ظرف ماه‌های پیش‌رو حکایت دارند.

توفیق آنلاین:چند روز پیش خبری مبنی بر موافقت وزارت خارجه امریکا با لغو بخشی از تحریم‌های تجاری ایران با هدف دستیابی ایران به منابع مالی بلوکه‌شده در کشورهای ژاپن و کره جنوبی منتشر شد.

توفیق آنلاین: مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به این که فعالان اقتصادی در مقطع آغاز به کار دولت‌ها، استرس و نگرانی زیادی دارند، توصیه‌هایی به دولت سیزدهم برای بهبود فضای کسب‌وکار کشور داشته و معتقد است برخی اقدامات اصلاحی اگرچه از جنس اصلاحات ساختاری نیست اما می‌تواند به سرعت انجام گیرد و بسیار اثربخش باشد. او هم‌چنین با تاکید بر این که واقعیت‌های اقتصادی مهم هستند از ضرورت آشتی و جذب سرمایه از خارج از مرزها نوشته است.

توفیق آنلاین:شاید افراد در دولت جدید تعیین‌کننده باشند و نوع نگاهی که به سیاست‌ دارند تغییر کند اما ساختار نظام تصمیم‌گیری عملا امکان این را نمی‌دهد که تغییر بزرگی در سیاست‌ها اتفاق بیفتد.

توفیق آنلاین:از انتهای سال ۱۳۹۸ سازمان برنامه با همکاری سازمان امور اداری و استخدامی افزایش حقوق کارکنان دولت را کلید زد. قاعدتا توجیه رایج این است که قدرت خرید کارمندان به‌واسطه تورم شدید به شدت کاهش یافته و نیاز به جبران داشته است.

توفیق آنلاین:با توجه به اینکه مسئله مالیات به خروج واحدهای صنفی و تولیدکنندگان از چرخه کار منجر شده بود، می توان گفت با اجرایی شدن این مصوبه، رونق به بازار تولید و توزیع طلا باز می گردد.

توفیق آنلاین:فرصت امکان تصویب قانونی که حداقل‌های لازم برای تامین استقلال، اقتدار و پاسخ‌دهی را برای بانک مرکزی فراهم می‌کند، با تصور زندگی در دنیای فرشته‌های فارغ از تزاحم منافع از دست ندهیم.

صفحه1 از31

 
طراحی و اجرا توسط آریان وب!

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به ماهنامه توفیق اقتصادی است.
 
Web Design Aryanweb!

Copyright © 2019 Tofigh Online. All Rights Reserved!

 

Top