پیشنهاد سردبیر - توفیق آنلاین

پیشنهاد سردبیر

 

توفیق آنلاین :سازمان بورس پیشنهادهایی را برای موارد مرتبط با بازار سهام در بودجه ۱۴۰۲ تهیه کرده و برای بررسی در کمیسیون‌های تخصصی به مجلس تحویل داده است. دلیل ارائه این پیشنهادها هم مشخص است. با توجه به بی‌اعتمادی حال حاضر جامعه به بازار سرمایه، ‌بورس به‌حق، انتخاب آخر سرمایه‌گذاران است. در چنین شرایطی چنانچه پیشنهادهایی که سازمان بورس داده در بودجه گنجانده نشود، به نظر من باز هم بازار سرمایه انتخاب آخر سرمایه‌گذاری باقی خواهد ماند و دولت باید منتظر نوسانات شدید و ورود بیش از پیش نقدینگی به بازارهایی از جمله مسکن، خودرو، دلار و طلا باشد.

 توفیق آنلاین:​بانک مرکزی اعلام کرد: وارد کنندگان می توانند با استفاده از کلیه روشها و ابزارهای پرداخت اقدام به واردات طلا کنند.

توفیق آنلاین:تورم نقطه‌ای به بیش از ۵۱.۳درصد رسید و تورم سالیانه از ۴۶درصد عبور کرد. دلار هم به ۴۵ هزار تومان رسید.

 توفیق آنلاین:محمدرضا فرزین، رئیس‌ کل جدید بانک مرکزی که کمتر از یک ماه است که بر این مسند نشسته بارها بر ضرورت اصلاح رابطه بانک مرکزی و بانک‌ها و برنامه‌های خود برای نظارت هوشمند و اصلاح ترازنامه بانک‌ها تاکید کرده است.

توفیق آنلاین: بازدیدهای میدانی درسطح شهر آمل نشان می‌دهد، همه خودپردازهای بانک‌های دولتی و خصوصی دربیشتر ساعت‌های شبانه روز درطی دو هفته گذشته هیچ پرداخت وجه نقدی به مراجعه کنندگان خود نداشتند. شهروندان آملی می‌گویند به چندین عابربانک مراجعه کرده‌اند اما نتوانسته‌اند پول نقد بردارند.

 توفیق آنلاین: با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی فعلی کشور پیش‌بینی مسیر آتی کسب درآمد دولت دور از ذهن نبوده و با نگاهی اجمالی به لایحه بودجه‌ می‌توان به این نکته پی‌‌برد که درآمدهای دولت با توجه به موارد اعلامی در بودجه‌۱۴۰۲ حدود ۴۰‌درصد رشد کرده‌است. البته باید به این نکته توجه داشت که با تغییرات عمده در اعداد و ارقام بودجه ‌هر سال‌ نسبت به سال‌گذشته، بازار سرمایه به تغییرات عکس‌العمل نشان داده و برخی صنایع با رشد و برخی دیگر با افت همراه می‌شوند.

 

توفیق آنلاین: هفته گذشته تصاویری از اسکناس‌های جدید هزار تومانی و ۲ هزار تومانی که به‌تازگی عرضه شده‌اند، منتشر شد. در دل همین عکس‌ها، نکات مهمی پنهان شده است.

صفحه1 از72
 
طراحی و اجرا توسط آریان وب!

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به ماهنامه توفیق اقتصادی است.
 
Web Design Aryanweb!

Copyright © 2019 Tofigh Online. All Rights Reserved!

 

Top