کافه کتاب - توفیق آنلاین

کافه کتاب

 توفیق آنلاین:در میان مردم‌نگارها هنوز خودمردم‌نگاری جای خود را باز نکرده است. اغلب مردم‌نگاری را فقط نظر به دیگری می‌دانند. دنبال کردن دیگری و تجربه زیسته او را از نزدیک مشاهده‌ کردن و نوشتن درباره او. کتاب خط آبی کمرنگ نقطه مقابل این ماجراست.

توفیق آنلاین:تقریباً یک سوم مهاجران قانونی کشور در شهر و حواشی تهران زندگی می‌کنند. پویا علاءالدینی و همکارانش در کتاب «افغانستانی‌ها در شهر تهران» کوشیده‌اند با شیوه‌ای توصیفی، اجرای مشاهدات میدانی و مصاحبه‌های عمیق نیمه‌ساختاریافته، تصویری همه‌جانبه از زیست مهاجران افغانستانی در محله‌های فرحزاد، هرندی، امین‌آباد و کوره‌پزخانه‌های محمودآباد به دست بدهند. محلاتی که بیشترین تراکم حضور مهاجران افغانستانی در شهر تهران را دارند و مشت نمونه‌ی خروار از زیست این مهاجران هستند.

توفیق آنلاین:نقدی بر کتاب «راهنمای خوانش آثار ساموئل بکت»;این کتاب اگرچه کمتر به تحلیل‌ فلسفی از آثار وی روی می‌آورد اما خواننده را با چگونگی خواندن آثار بکت بیشتر از پیش آشنا می‌کند.

توفیق آنلاین:کتاب "دور دنیا در هشتاد و پنج سال" به کوشش جهانگیرهدایت توسط نشر دید منتشر شد.

 

توفیق آنلاین :این کتاب نوشته لامیا بالافْرِج متخصص هنر اسلامی در قرون میانه و دوران مدرن متقدم است که توسط نگار حبیبی، ترجمه‌ی نیلوفر لاری ترجمه فارسی شده است .نویسنده  در این میان علاقه خاصی به نقطه تقاطع مباحث حول محورِ موضوعاتی چون طبقه کارگر، مادیت (materiality) و بازنمایی، و نیز رابطه میان زیباشناسی و اخلاق دارد.

 توفیق آنلاین :رمان «مگره و جان یک‌مرد» درباره به‌دام انداختن قاتل مغروری است که برداشتی خداگونه از خود دارد و خود را بر هم معمایی مسلط می‌داند اما محتاج این است که از سوی دیگران مورد توجه و تحسین باشد.

توفیق آنلاین: فیلمنامه «زندگی‌ای که دوستش می‌داشتم...» نوشته مینا رحمتی در قالب کتاب نشر یافته است.

صفحه1 از41
 
طراحی و اجرا توسط آریان وب!

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به ماهنامه توفیق اقتصادی است.
 
Web Design Aryanweb!

Copyright © 2019 Tofigh Online. All Rights Reserved!

 

Top